„To je hadrák, pane, ten neublíží, ten leští!“ Slavný Velorex z filmu Vrchní, prchni, slouží jako maskot koalice Pirátů a Starostů v Libereckém kraji. Specifickou vůni po sobě zanechává ještě dlouho.

Jako dopravní prostředek pro svou kampaň si koalice Piráti a Starostové v Libereckém kraji vybrali historickou tříkolku Velorex.

Volba prý padla na Velorex, protože je slyšet, ještě než přijede, když dorazí, tak zaujme, a když odjede, ještě dlouho je cítit.

V historickém vozítku brázdí kraj s nápisem Minulosti bylo dost – vraťme zemi budoucnost. Trubkový rám potažený koženkou navrhli a zkonstruovali bratři František a Mojmír Stránští krátce po druhé světové válce.

Kandidáti by chtěli do voleb projet s Velorexem všech 215 obcí v kraji. Jak je v hadraplánu zvykem, při každém rozjezdu budou potřebovat roztlačit.

Historickou tříkolku s hadrovým potahem do kampaně zapůjčila starostka Krušovic Markéta Fröhlichová.

Za volant motorko-vozítka v Turnově usedl lídr liberecké kandidátky STAN Jan Farský, spolujezdce a navigátora mu dělal předseda strany Vít Rakušan.

Jan Farský před svým zvolením do Poslanecké sněmovny působil osm let jako starosta Semil.

Posádka několikrát objela náměstí Českého ráje a po poledni vyrazila na další štace dne: do Liberce, Jablonce nad Nisou a Bílého Kostela…..

Celý článek můžete nalézt zde, nebo na https://www.seznamzpravy.cz/clanek/obrazem-pirati-a-starostove-v-libereckem-kraji-vsadili-na-velorex-173768

Autor: Michal Šula, redaktor Seznam zprávy