Krajskou kandidátku lidovců a starostů povede Jan Farský

/, Média, Volby 2017/Krajskou kandidátku lidovců a starostů povede Jan Farský

Krajskou kandidátku lidovců a starostů povede Jan Farský

Společnou kandidátku KDU-ČSL a STAN pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny v Libereckém kraji povede poslanec starostů Jan Farský. Lidovci jako dvojku nominovali Václava Zahrádku ze Semil, který zvítězil v krajských primárkách. Vše ale ještě může být jinak, musí ho potvrdit stranické výbory, a tak můžou nastat změny, není vyloučen ani kandidát zvenčí, řekl ČTK po krajské konferenci lidovců v Jablonci znovuzvolený předseda Václav Nosek.

O zástupci starostů Farském v čele společné kandidátky nejsou podle Noska spory. “Respektujeme dohodu a bereme to jako jasnou věc, první místo STAN nezpochybňujeme. Výsledky starostů v Libereckém kraji jsou jasné z krajských voleb. Žádná dohoda ale zatím není, domluvili jsme se, že jednání zahájíme až po našich primárkách a dnešní konferenci,” dodal Nosek. Jednání o společné kandidátce a také o předvolební kampani by tak měla podle něj začít v příštích dnech.

Po jednáních KDU-ČSL a STAN ve Zlíně, kde lidovci žádají dvě místa v čele kandidátky se objevily informace, že v Libereckém kraji by měla na oplátku připadnout první dvě místa starostům. “Oficiálně žádnou takovou zprávu nemáme,” řekl Nosek. Podobně se pro ČTK vyjádřil Farský, který je za STAN pověřen vyjednáváním. “Máme ale koaliční smlouvu, a pokud by se to někde v rámci republiky recipročně měnilo, tak jsme první na řadě jako kraj. Takovou sílu jako v Libereckém kraji nemají starostové nikde jinde v republice,” řekl. Kdo by byl v takovém případě dvojkou společné kandidátky však sdělit nechtěl. “Nejprve bych to sdělil KDU-ČSL,” dodal Farský.

www.genusplus.cz, ČTK

2017-09-11T08:07:39+00:00 23.Dub, 2017|